Prawo nieruchomości

Doradzamy agencjom nieruchomości i deweloperom, ale pomożemy także w indywidulanych sprawach.

Z

Obsługa agentów nieruchomości

Z

Obsługa deweloperów

Z

Doradztwo inwestycyjne

Z

Doradztwo w sprawach indywidulanych

Obsługa prawna dotycząca nieruchomości towarzyszy Kancelarii od początku jej powstania. Bogate doświadczenie w codziennej obsłudze pośredników w obrocie nieruchomościami, a także deweloperów pozwala nam dostarczyć naszym Klientom wszechstronną pomoc w każdej sprawie z jaką przychodzi im się mierzyć w związku z realizowaną umową lub inwestycją.

Na co dzień świadczymy bieżące doradztwo inwestycyjne badając stany prawne nieruchomości, a także przechodząc dla naszych Klientów przez procedury administracyjne i cywilnoprawne związane z robotami budowlanymi i ich odbiorem.

Nasi Klienci znajdą pomoc prawną także we wszelkich sprawach indywidualnych związanych z nieruchomościami. Znajomość specyfiki funkcjonowania rynku nieruchomości oraz doświadczenie w postępowaniu przed organami administracji publicznej są naszym narzędziem, dzięki któremu jesteśmy w stanie dokonać kompleksowej oceny stanu prawnego i faktycznego w jakim znajdują się nasi Klienci. Pozwala to wypracować szyte na miarę rozwiązanie każdej sprawy.

Służymy wsparciem na etapie negocjacji, mediacji oraz innych form alternatywnego rozwiązania sporu pamiętając o tym, żeby rozwiązanie sporu nastąpiło dla Państwa w sposób najbardziej korzystny nie tylko pod kątem prawnym, ale również biznesowym.

Nasi prawnicy od lat skutecznie reprezentują Klientów przed sądami powszechnymi wszystkich instancji, sądami administracyjnymi, Sądem Najwyższym oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Sporządzamy wszystkie pisma procesowe, w tym środki odwoławcze, oraz pisma w toku postępowań.

Naszym Klientom oferujemy m. in.:

  • Kompleksową obsługę pośredników w obrocie nieruchomościowymi, w tym wdrożenie procedur AML
  • Przygotowanie wzorów umów w tym m.in. umowy pośrednictwa, umowy najmu zwykłego/okazjonalnego/instytucjonalnego, umowy rezerwacyjnej, umowy przedwstępnej sprzedaży
  • Opiniowanie i doradztwo prawne w zakresie umów deweloperskich, umów najmu, umów sprzedaży
  • Doradztwo inwestycyjne
  • Doradztwo w zakresie najmu powierzchni użytkowych
  • Przygotowanie prospektów informacyjnych
  • Doradztwo i prowadzenie sporów wynikłych z umowy pośrednictwa, najmu, dzierżawy lub sprzedaży
  • Prowadzenie sporów dotyczących nieruchomości
  • Prowadzenie postępowań związanych z regulowaniem stanu prawnego nieruchomości
  • Doradztwo przy przekształcaniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności oraz w sprawach związanych z aktualizacją opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Lekarska 2 lok. 1
00-610 Warszawa

E-mail

kancelaria@bonarska-lenarczyk.com

Telefon

+48 22 825 85 01

Komórkowy

+48 531 715 414

Kancelaria Radcy Prawnego Karoliny Bonarskiej - Lenarczyk